İGDAŞ Doğalgaz

Vaillant Kombi Vaillant Klima Vaillant Ürünleri Protherm Kombi Kalorifer Tesisatı Doğalgaz Tesisatı Mekanik Tesisat İletişim
Vaillant Kombi, tesisat, kalorifer, doğalgaz tesisatı
AnasayfaFaydalı Bilgiler › İGDAŞ Doğalgaz vaillant kombi kazan klima kombiler kalorifer tesisat montaj ısıtma
İGDAŞ Doğalgaz
Faydalı Bilgiler İGDAŞ Doğalgaz

İGDAŞ web sitesi: www.igdas.com.tr
İGDAŞ Acil: 187

DOĞALGAZ KULLANMAK NE GİBİ AVANTAJLAR SAĞLAR
Doğalgaz,kömür, linyit, fuel oille kıyaslanmayacak oranda pratik ve temiz bir yakıttır.Doğalgaz, kokusuz,kül ve artığı olmayan, aynı zamanda güvenli bir yakıttır.Yapacağınız çok basit; Düğmeye basın,doğalgaz rüyanızı gerçekleştirin.
Doğalgaz diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında hem ucuz, hem de daha verimlidir.Doğalgaz bütçenizi sarsmadan dünyanıza sevimli bir sıcaklık armağan eder.

BAZI ÖRNEKLER

- Yakıt kaybını en aza indirir.
- Uzun zaman dilimi içinde aynı ısınma kalitesi elde edilebilir.
- Yanma verimi yüksektir.
- Ön yakıt hazırlama masrafı yoktur.
- Lpg tüpleri gibi patlama tehlikesi ve basınçlı parça tesiri yoktur.

SABİT BEDELLER

Güvence bedeli
Abonenin bir aylık tüketimine eşdeğer doğalgaz bedelidir.Sözleşme esnasında alınır.Sözleşmenin iptalinde güvence bedeli,o günkü doğalgaz bedeli ile güncelleştirilerek iade edilir.Abonenin enflasyondan kaynaklanan herhangi bir zararı sözkonusu olmaz.

SERVİS KUTUSU

Doğalgaza abone olmadan ve kapınıza servis kutusu konmadan hiçbir dönüşüm işlemi yapmayınız.
Firmanız, İGDAŞ'tan ne zaman randevu alırsa, İGDAŞ doğalgazınızı açmaya o zaman gelecektir.
Kapınızın önünde servis kutusu konulmuyorsa, doğabilecek alt yapı sorunlarından İGDAŞ sorumlu değildir.
Servis kutusu İGDAŞ'ın tasarrufundadır ve gerek görüldüğünde diğer binalar içinde kullanılabilir.

PROJE ONAYI

Tesisat dönüşümünüzü İGDAŞ'tan yeterlilik almış firma ve mühendislere yaptırmanız güvenliliğiniz açısından bir zorunluluktur. İGDAŞ tarafından dört nüsha olarak onaylanan projenizin bir nüshasını mutlaka tesisatçı firmanızdan talep ediniz.
Abone olduktan sonra tesisatçı firmanızla işe başlamadan önce aranızda mutlaka bir sözleşme yapınız. Bu ileride düşebileceğiniz olumsuzlukları önleyecektir.
Doğalgaz kullanabilmek için; doğalgazın açıldığına dair resmi gaz açılış belgesi (sözleşmenin bir nüshasını ve doğalgaz uygunluk belgesi) mutlaka almalısınız. Aksi halde yapmış olduğunuz tüketim kaçak olarak değerlendirilecek ve 5 katı cezalı tahsil edilecektir.

BACA TEMİZLİĞİ

Mevcut baca sistemleri;genellikle doğalgazla cihazlara uygun olmadığından yeni baca yaptırmanız gerekebilir. Eski bacanız aynen kullanılacaksa,mutlaka baca temizliği yaptırınız.(Baca temizliğini her yıl mutlaka yaptırınız.)

DOĞALGAZ KAZANI

Merkezi sistemli binalarda kazanınız devreye alınırken kazan firmasına baca gazı analizi yaptırarak en az %90 verimli çalıştığı raporunu alınız. Bu işlemi her sezon başlangıcında tekrarlatınız.
Eğer kazan kullanıyor iseniz yakıcıların (Kapıcıların)eğitimine özen gösterin. Doğalgaz kullanımına geçtikten sonra; İGDAŞ'ın bilgi ve onayı dışında tesisatınızda hiçbir değişiklik yapmayınız.

GAZ AÇILDIKTAN SONRA

Gaz verme aşamasında; tesisatınızın kör tıpa ile kapatılmış herhangi bir yerinde cihaz bağlatırken İGDAŞ'ın onayını alınız.


ABONE OLMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
1- Tapu fotokopisi (Müstakil binalar için)
Müstakil bina tek kişiye ait ise,ikametgah, bina tapusu veya arsa tapusu ile birlikte Yapı İzin Belgesi veya Emlak Beyannamesi fotokopisi istenecektir.
2- Apartmanınıza ait %51 çoğunluk kararı
Binanızdaki daire sayısı 8'den az ise,daire sahiplerinin en az yüzde 51'inin imzalı dilekçesi gerekmektedir.
Binanızdaki daire sayısı 8'den fazla ise, daire sahiplerinin en az yüzde 51'inin doğalgaza geçilmesini ve ısıtma sistemini onaylamasını gösterir Noter Onaylı Karar Defteri istenecektir.


SÖZLEŞME İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Tapu fotokopisi(ev sahibi iseniz)
Kira kontratı(kiracı iseniz)
İkametgah belgesi
Bina merkezi sistemle ısıtılıyorsa sözleşmeyi bina yöneticisi yapacaktır.

DOĞAL GAZIN ÖZELLİKLERİ

Doğalgaz küçük canlıların milyonlarca yıl süren çürümeleri sonucu oluşan, genelde petrol bölgelerinde bulunan fosil bir yakıttır. İçerisinde büyük oranda metan, daha sonra az miktarlarda etan, propan, bütan, karbondioksit, azot içeren renksiz, kokusuz, yüksek kalorili bir gaz yakıttır.

Havadan hafiftir ve açık havada uçucu özelliğe sahiptir. Kontrolü son derece kolaydır. Uygun tedbirler alındığında diğer yakıtlara göre son derece kullanımı kolay ve emniyetlidir.

Doğalgazın konut veya işyerlerindeki kullanımı sırasında olabilecek kaçak veya sızıntıların çok kısa sürede farkedilmesi için doğalgaz koku verici maddeler konularak kokulandırılır.

Doğalgaz zehirli değildir. Ancak kaçak olduğunda havadaki gaz miktarı artar, ortamdaki O2 azalır. Bun nedenle boğulma meydana gelir. Doğalgazdan zehirlenme kesinlikle mümkün değildir.

Doğalgazın içerisinde karbon oranı ve bu nedenle mavi bir alevle yanar. Yanması için gerekli hava miktarı azdır, yanma verimleri yüksektir. Bu nedenle diğer yakıtlara göre daha ucuzdur.

Doğalgazın taşınması çok kolaydır, istenilen yere kolayca nakledilir. Bu nedenle depolama maliyeti yoktur. Yakıt deposu, yer, nakliye, boşaltma ve peşin ödeme zorlukları doğalgazda yoktur. Diğer yakıtlarda yakıtın depolanması ve bunun bedelinin peşin olarak ödenmesi şarttır.

Doğalgazda kükürt yoktur. Yanma sonunda kül, is, kurum, katran gibi artıklar bulunmaz. Hem hava kirliliği yaratmaz, hem de cihazlarda sık sık temizleme gerektirmez. Diğer yakıtlarda oluşan atık maddeleri boşaltma maliyeti yoktur. Cihazların yanma yüzeylerinde artık madde oluşmadığı için cihazın ömrü artar, verimi çok yüksek çalışır. Hem enerji tasarrufu sağlanır, hem de işletme maliyetleri düştüğünden ekonomiklik sağlar. Doğalgazın kalorifik değeri çok yüksektir. Bu nedenle diğer yakıtlara göre kalori başına düşen maliyeti düşüktür.

DOĞAL GAZDAKİ TEHLİKE TÜRLERİNE KARŞI ALINACAK TEDBİRLER
Doğalgazda da her yakıtta olduğu gibi ihmaller ve dikkatsizlikler sonucunda yangın veya patlama meydana gelebilir. Ancak hatırlatmak gerekir ki doğalgaz önlemi alındığında takdirde kullanımı ve kontrolü son derece kolay bir yakıt cinsidir. Gerek cihazlarda gerekse doğalgaz şebekesi üzerinde muhtemel kaçaklara yönelik önlemler alınmıştır. Son kullanıcıya kadar olan şebeke hattı üzerinde yetkili gaz kuruluşlarınca gerekli kontrol ve testler yapılmakta ve uygunluğu verilen tesisatlara gaz verilmektedir. Şebeke hattı üzerinde gazı bir anda kesebilen vanalarla emniyet ayrıca sağlanmıştır.

Son kullanıcı için kokusuz olan doğalgaz kokulandırılarak uyarıcı hale getirilmiştir. Gaz ile çalışan cihazların bulunduğu mahale taze hava giriş sağlamak ve gaz alarm cihazı kullanmak ilk başta alınacak emniyet tedbirleridir.

Gaz kaçağı hissedildiğinde gaz vanasını kapamak, ortamı havalandırmak, elektrik düğmeleri ile oynamamak, sigara ile yaklaşmamak ve hemen 187 no’lu telefonu arayarak ilgili gaz kuruluşuna haber vermek yapılması gereken ilk işlerdir.

Kombi fiyatları Kombi fiyatları Kombi fiyatları Kombi fiyatları
« Önceki Sayfa Sonraki Sayfa »

Kurumsal Bilgiler

Hakkımızda Kalite Politikası İnsan Kaynakları Referanslar Müşteri Hizmetleri Müşteri Memnuniyeti Site Değerlendirme Anketi İGDAŞ Yetki Belgesi 766

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler Vaillant Kombi Montaj Kontrol Listesi Vaillant Yoğuşmalı Kombi Montaj Kontrol Listesi Vaillant Servis 444 2 888 İzolasyonun Önemi Ekonomik Isınma Yöntemleri Hafta Sonu Evlerine Tavsiye Kombi Seçimi İGDAŞ Doğalgaz Neden Vaillant Broşür ve Kullanma Klavuzu
Vaillant Kombi Protherm Kombi Klima Kalorifer Tesisatı Doğalgaz Tesisatı Mekanik Tesisat Site Haritası İletişim

Bağdat cad. Kaptan sok. Huzur apt. No:1/3 Maltepe-İSTANBUL Tel: +90 216 383 39 11 Faks: +90 216- 441 88 33

www.uysas.com © UYSAŞ Tesisat İnşaat - Tüm hakları saklıdır

Powered By Optimizasyon.NET 2010   |   Yasal Uyarı

UYSAŞ Tesisat Facebok UYSAŞ Tesisat Twitter UYSAŞ Tesisat Blogger