Bakır Boru Tesisatı

Vaillant Kombi Vaillant Klima Vaillant Ürünleri Protherm Kombi Kalorifer Tesisatı Doğalgaz Tesisatı Mekanik Tesisat İletişim
Vaillant Kombi, tesisat, kalorifer, doğalgaz tesisatı
AnasayfaKalorifer Tesisatı › Bakır Boru Tesisatı vaillant kombi kazan klima kombiler kalorifer tesisat montaj ısıtma
Bakır Boru Tesisatı
Kalorifer Tesisatı Bakır Boru Tesisatı

Bakır malzemeli kalorifer tesisatı : Bina veya evlerde altyapı olarak kalorifer sisteminin kurulu olmadığı, sonradan mekan içinde kat kaloriferi sisteminin kurulması için en uygun , estetik ve sağlıklı tesisat yöntemidir.

Daire içinde kombide ısıtılan suyun radyatörlere dağıtım amacı ile kullanılır. Kombi giriş ve çıkışlarında boru çapı en büyük son radyatörlere doğru küçülen çaplarda döşenir. İşçiliği kolaydır. Açıkta giden borular belli ölçüde ısıtıcı görevi görürler. Boyanabilir yada zımpara ile parlatıldıktan sonra cilalanabilir. Kelepçeler ile borular duvara tutturulur ve düzgün şekilde görünmesi sağlanır. Esneme katsayısı plastik boruya göre düşük olduğu için şekli zaman içinde bozulmaz.
- Fittingslerin iç yüzeyleri pürüzsüz ve et kalınlığı düşük olduğu için su akış hızını plastik malzemeye göre az etkilerler.
- Radyatör bağlantıları için özel pirinç dişli malzemeler kullanılır.
-Dış hava temaslı yada açık balkondan gecen boruların izolasyonu yapılmalıdır.

Kombi fiyatları

Tesisatınızda Bakır Boru Kullanmanız İçin 12 Önemli Neden;

Kalorifer Tesisatı Tesisatınızda Bakır Boru Kullanmanız İçin 12 Önemli Neden;

1 - KOROZYONA DAYANIKLILIK
Bakır dış etkilerden etkilenmeyen bir madde olması sayesinde inşaatlarda çok rahat kullanılmaktadır. Alçı, çimento, beton beton veya su bakıra hiç zarar vermez. Ayrıca bakır ültraviole ve enfraruj ışınlarından etkilenmediği gibi yıllar boyunca bile hiçbir eskime göstermez.

2 - KULLANMA KOLAYLIĞI

Bakır kolay şekillendirilen bir madde olduğundan kullanılması basit ve işlenmesi süratlidir. Bu sayede tesisatçı zaman kazanmakta, dolayısıyla maliyet düşmektedir. Ayrıca çok ucuz aletlerle çalışılabilmekte ve lehim sistemi sayesinde kaçak olmayan bir tesisat kurulabilmektedir.

3 - GENLEŞMEME ÖZELLİĞİ

Düşük bir genleşme oranı betonun genleşme oranına çok yakın olması sayesinde bakır boru çok güvenlidir. Plastik borularda bu oran bakırdan 7- 10 kat fazla olduğundan sıcak su tesisatları sorun çıkartmaktadır.

4 - GEÇİRGENLİK

Bakır boru yüksek ısıda bile %100 oranında oksijen ve gaz geçirmeme özelliğine sahiptir. Bu sayede plastik ve demir tesisatlarda rastlanan mantar ve bakteri üremez. Bu özelliğin yıllar geçtikçe değişmesi söz konusu değildir.

5 - ANTİBAKTERİSİT ÖZELLİK

Bakır bakterisid özelliği sayesinde tatil zamanları ihtiva ettiği su durgun olan ve bakteri ve yosun üremesi için ideal bir ortam yaratan tesisatlardaki suyu temizler ve bakterilerden arındırır.

6 - ISI İLETKENLİĞİ

Plastikten bin kat fazla olan ısı iletkenliği sayesinde bakır boru özellikle yerden ısıtma sistemlerinde çok verimli olmaktadır. Demir borulu sistemlerle karşılaştırıldığında ise ilk ısıtmada meydana gelen kayıplar çok aza inmektedir. Buna ısı geçirgenliğinin yanı sıra et kalınlığının da az olması yol açmaktadır.

7 - SÜRTÜNME KATSAYISI

Bakır boruların diğer tesisat borularına kıyasla iç yüzeyleri çok kaygan olduğundan küçük çaplı borularla bile randımanlı bir tesisat kurulabilmektedir. Bu sayede daha küçük pompalar kullanılmakta ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

8 - SAĞLAMLIK

Bakır borunun çekme mukavemeti diğer malzemelere göre daha yüksektir: tavlı borularda 200Mpa, sert borularda 300Mpa. İnşaatlarda oluşan zor şartlarda bile bakır boru önlem almadan kullanılabilmektedir. Ayrıca ateşten ve kemirgen hayvanlardan da etkilenmemektedir.

9 - BASINCA DAYANIKLILIK

Bu özelliği sayesinde bakır boru tesisatta basınç veya ısı kısıtlaması olmadan kullanılabilmektedir. Örneğin 22*1 ölçüsündeki bir bakır boru içindeki suyun 200 santigırat derece'ye çıkması halinde bile 16 bar'a dayanabilmektedir. Bu değerler boru çapı düştükçe daha da artmaktadır. Dolayısıyla zaman zaman 80 santigırat derece'yi aşması muhtemel kalorifer tesisatlarında bakır boru mükemmel netice vermektedir.

10 - ESTETİK

Bakır borunun ve bağlantı elemanlarının inceliği tesisata çok estetik bir görünüm sağlar. Bakır boru kolaylıkla boyanır.

11 - YANGINA DAYANIKLILIK

Metal olması sebebi ile bakır boru evlerde meydana gelebilecek yangın olaylarında etkilenmez. Bu konu maalesef plastik borulu sistemlerde büyük sorun teşkil etmektedir.

12 - ÇEVREYE DUYARLILIK

Bakır doğadan elde edilen saf bir madendir. Çevreye hiçbir zarar vermediği gibi tamamen geri kazanılan bir maddedir.

Kombi fiyatları Kombi fiyatları Kombi fiyatları
« Önceki Sayfa Sonraki Sayfa »

Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı Bakır Boru Tesisatı Yerden Isıtma Tesisatı Yerden Dağıtma Kalorifer Tesisatı

Kurumsal Bilgiler

Hakkımızda Kalite Politikası İnsan Kaynakları Referanslar Müşteri Hizmetleri Müşteri Memnuniyeti Site Değerlendirme Anketi İGDAŞ Yetki Belgesi 766

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler Vaillant Kombi Montaj Kontrol Listesi Vaillant Yoğuşmalı Kombi Montaj Kontrol Listesi Vaillant Servis 444 2 888 İzolasyonun Önemi Ekonomik Isınma Yöntemleri Hafta Sonu Evlerine Tavsiye Kombi Seçimi İGDAŞ Doğalgaz Neden Vaillant Broşür ve Kullanma Klavuzu
Vaillant Kombi Protherm Kombi Klima Kalorifer Tesisatı Doğalgaz Tesisatı Mekanik Tesisat Site Haritası İletişim

Bağdat cad. Kaptan sok. Huzur apt. No:1/3 Maltepe-İSTANBUL Tel: +90 216 383 39 11 Faks: +90 216- 441 88 33

www.uysas.com © UYSAŞ Tesisat İnşaat - Tüm hakları saklıdır

Powered By Optimizasyon.NET 2010   |   Yasal Uyarı

UYSAŞ Tesisat Facebok UYSAŞ Tesisat Twitter UYSAŞ Tesisat Blogger